AutoCar Concierge

Wyszukiwanie samochodów

Od 2008 roku, wraz z nadejściem kryzysu finansowego, coraz więcej klientów premium sygnalizowało chęć ulokowania nadwyżek finansowych w unikatowe modele aut. Racjonalności ich decyzji bez wątpienia przyświecał indeks kolekcjonerskich samochodów, zwyżkujący od ponad 7 lat.

Obecnie AutoCar Concierge specjalizuje się w inwestycjach ukierunkowanych na:

  • samochody zabytkowe, a wśród nich te będące w nienagannej kondycji – przechowywane w garażach kolekcjonerów, a nawet jeszcze nieodkryte oraz auta do renowacji – chociaż wymagające poświęcenia większej ilości czasu i środków, ale dające również wyższe zyski
  • samochody nowe z limitowanych serii, cieszące się więc dużo większym popytem niż liczba. W tym przypadku AutoCar Concierge, jako jedna z nielicznych firm na polskim rynku może poszczycić się wieloletnią współpracą oraz ugruntowanymi relacjami z producentami luksusowych marek. Jako przykłady takich transakcji warto wymienić Porsche Spider Boxter nabyte za 450 tys. zł, którego wartość po 24 miesiącach wynosiła już 600 tys. zł. Natomiast Porsche Spider kupione dla jednego z naszych klientów w 2013 r. za 1 mln zł, jest obecnie warte… siedem razy tyle.

Po analizie potrzeb klienta, w szczególności dotyczących horyzontu czasowego inwestycji, wyszukujemy rekomendowane modele aut, sprawdzamy wszystkie aspekty techniczne auta oraz po pozytywnej weryfikacji, zajmujemy się sprowadzeniem go do Polski oraz dopełnieniem wszelkich formalności – w tym związanych z rejestracją oraz ubezpieczeniem aut zabytkowych.

Przejdź do góry strony